Windowmarket Mart 2014


Schtec Firma Ortaklarından Ertuğrul ÇAMAĞAÇ ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide, İstanbul Pencere 2014 Fuarı ile ilgili sorularımızı şu şekilde yanıtladı;


Fuarda sergilemiş olduğunuz ürün gruplarınız hakkında bilgi alabilir miyiz? Yeni olarak sergilediğiniz bir ürünleriniz var mı?

Fuarda da büyük emek harcadığımız ve muadilleri ile karşılaştırıldığında kalite ve teknolojisi ile ciddi fark yarattığımız bu makineleri müşterilerimize sergilemiş olduk. Ayrıca bu makinelerin yanı sıra bir Kapı – Pencere Fabrikasının ihtiyacı olan tüm makinelerimizi de fuarda sergileyerek fuarda yapmış olduğumuz demonstrasyon ile kendilerinin doğru makine tercihi yapmalarını sağlamış olduk.

İstanbul Pencere 2014 Fuarı beklentilerinizi ne ölçüde karşıladı

Dünyanın sayılı fuarları arasında yer alan İstanbul Pencere 2014 Fuarı, Schtec markası ile ilk fuarımız olması sebebi ile bizim için ayrı bir önem taşımaktaydı ve bu sebepten dolayı çok özel hazırlandığımız bir fuar oldu. İstanbul Pencere 2014 Fuarı bizlerin geçmişine, teknik bilgi ve becerisine, tecrübemize inanan ve güvenen insanların desteği ile çok kısa zamanda çok fazla yol almamızı sağlayan bizi yakından bilen müşterilerimizin yanı sıra oluşumumuzun farkında olup fakat hangi ölçüde olduğunu yakından görmek isteyen müşterilerimize de kendimizi ve ürünlerimizin kalitesini yakından gösterme şansımızın olduğu önemli bir buluşma noktası oldu. Katılımın çok yüksek olduğu standımızda pek çok müşterimiz ileri teknoloji ve kaliteye sahip, güçlü bir konstrüksiyon üzerine inşa ettiğimiz ve yüksek hassasiyeti ile yurtdışı muadillerinin bile önüne geçen makinelerimiz hakkında büyük bir tecrübeye sahip ekibimizle değerli müşterilerimize birebir teknik bilgilerimizi paylaşarak ve sunmuş olduğumuz ekonomik avantajları kendileri ile paylaştığımız çok faydalı ve verimli bir fuar olduğunu söyleyebiliriz.

İstanbul Pencere 2014 Fuarının ziyaretçi profili ve katılım hakkında neler söylemek istersiniz?

Sektöre yıllarca hizmet ettikten sonra kendi standımızda değerli müşterilerimizin çok büyük bir katılım göstermesi bizleri inanılmaz bir şekilde mutlu ve motive etmiştir. Makine yatırımı projesi olmayan müşterilerimiz bile Anadolu’dan ilk fuarımızda bizlerle beraber olmak, bizlere destek vermek, bizlere ‘Hayırlı Olsun’ dilemek amacı ile bizleri ziyaret etmesi, yanımızda olması bizlere büyük bir gurur vermiştir. Bizlerde sizler aracılığınız ile ilk fuarımızda yoğun bir ilgi gösteren tüm değerli müşterilerimize teşekkürlerimizi sunar, aşırı yoğunluktan dolayı temenni ettiğimiz ilgiyi gösteremediğimiz müşterilerimiz olduysa onlarında anlayışına sığınırız. Tüm bunların yanında pek çok müşterimizin makine yatırımı konusunda tercihlerini bizlerden yana kullanmaları ve çok sıcak bağlantılar yapmamızda bizler için ayrı bir önemli unsurdu , şuan yapmış olduğumuz anlaşmalar ile Türkiye’nin dört bir tarafında müşterilerimiz Schtec Markası ile üretimlerini hızlı ve kaliteli bir şekilde gerçekleştirmiş olacak.

Fuara gelen yabancı ziyaretçilerin hedefinizde olan ihracat pazarlarına ne gibi etkileri oldu?

İstanbul Pencere 2014 Fuarı’nın uluslararası bir fuar olması ve sektörde Türkiye’nin önemli bir noktada bulunması pek çok yabancı yatırımcının da bu fuarda olmasını sağlıyor, aynı zamanda yurtdışında yıllardır iş birlikteliği yaptığımız dostlarımızın da bizleri ziyaret etmesi ürünlerimizin kalitesini ve teknolojisini onlarla paylaşabilmek adına çok önemli bir fırsat olmuş oldu. Gösterdikleri yoğun ilginin karşılığını da yapmış olduğumuz anlaşmalar ve iş birliktelikleri ile almış bulunmaktayız. Özellikle Rusya, Doğu Avrupa Ülkeleri, Kuzey Afrika ve Kuzey-Güney Amerika dan yoğun bir ilgi ve sipariş almış olmamız bizlerinde Yurtdışı pazarına da büyük bir konsantrasyonla girmemize ve özellikle bu ülkelerde ciddi organizasyonlar planlamamıza öncü oldu.

 Önümüzdeki dönemde katılacağınız yurtdışı fuarları var mı? Varsa hangileridir?

Biraz önce bahsetmiş olduğum gibi yurtdışında çok fazla talep ve rağbet görmemiz ile birlikte öze-likle Rusya ve Doğu Avrupa da ki fuarlar ile Kuzey Afrika da ki fuarlara katılma adına yapmış ol-duğumuz planlarımızı öne çekmek durumunda kalmış olduk. Önümüzdeki yıllarda müşterilerimiz Schtec Markasını dünyanın dört bir tarafında
bu şekilde görmüş olacak.

Fuarın sektörün gelişimi açısından sağlamış olduğu katkılar nelerdir?

Fuarlar bence içinde bulunduğumuz makine sektörü hakkında konuşacak olursak, müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri tüm ürünleri ve markaları aynı anda görebilecekleri, sektördeki yenilikleri daha yakından tanıyabilecekleri önemli bir organizasyon. Ayrıca bizler için ürettiği ürünün kalitesine inanan ve güvenen firmalar içinde muadilleri ile farkını çok net ortaya koyabilecekleri önemli bir buluşma noktası.


Windowmarket Mart 2014

İndirmek için Resme Tıklayınız (PDF)