Windowmarket Nisan 2016


Schtec Kurucu Ortağı Ertuğrul ÇAMAĞAÇ ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide ‘’İstanbul Pencere 2016 Fuarı’’ ile ilgili sorularımızı şu şekilde yanıtladı;

İstanbul Pencere 2016 Fuarı firmanız için nasıl geçti? Bilgi alabilir miyiz?

İstanbul Pencere 2016 Fuarı, üçüncü fuarımız olması sebebi ile bizim için çok önemliydi. Bu nedenle fuara çok iyi hazırlandığımızı düşünüyoruz. Bunun yanı sıra müşterilerimizin yoğun ilgisiyle karşılaşmak da firmamızın verimli bir fuar geçirmesini sağladı.

Geçen seneki fuarımızda değerli müşterilerimiz ve sektörde bizleri yıllardır tanıyan, sektörün önemli isimlerinin katılımları sayesinde çok verimli bir fuar geçirmiş ve bunun faydalarını bütün bir yıl boyunca görmüştük. Bu verimlilik sayesinde geçen yıl Türkiye’nin en çok Profil İşleme ve Kesim Merkezi satan firmalardan biri olmuştuk. Bu durum bu seneki fuarda da yoğun ilgi görmemizi ve dikkat çekmemizi sağladı.

Özellikle yurt dışından çok sayıda kişinin standımızı ziyaret etmesinde bu durumun etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Bizler de böylece firmamızı, makinelerimizi, teknolojimizi ve kalitemizi hem yurt içi hem de yurt dışındaki pek çok kişiye anlatma şansını yakalamış olduk. Bu da her geçen gün artan marka değerimiz için oldukça faydalı oldu.

İstanbul Pencere 2016 Fuarı’nın ziyaretçi profili hakkında neler söylemek istersiniz?

Firma olarak son birkaç yıldır Tüyap Pencere Kapı Fuarı’na katılan ziyaretçi profilinin; bilinçli, ne istediğini bilen, ilgilendiği ürünle alakalı tüm fizibilitesini fuara gelmeden yapmış, fuar esnasındaki görüşmelerini bu doğrultuda gerçekleştiren bir yapıya sahip olduğunu görüyoruz. Bu durum da fuarlarımızın daha verimli geçmesini sağlıyor.

Fuarda sergilemiş olduğunuz ürün gruplarınız hakkında bilgi alabilir miyiz? İlk kez sergilediğiniz bir ürününüz var mı?

İstanbul Pencere Fuarı’nda bu yıl da Profesyonel Kapı - Pencere İmalatı yapan bir firmanın ihtiyacı olan tüm makineleri sergilemiş olduk.

Özellikle çok iddialı olduğumuz yüksek teknolojisi ve kalitesiyle kullanan tüm müşterilerimizin inanılmaz memnun kaldığı Schtec markasının da az zamanda bu kadar hızlı bir çıkış yapmasını sağlayan İşlem Merkezlerimizin 2 farklı modelini de değerli müşterilerimizle paylaşma imkanı bulduk. Çok inandığımız bu iki model, müşterilerimiz tarafından yoğun bir ilgi görüp büyük bir memnuniyetle karşılandı.

Sergilemiş olduğumuz SMC 340 Modeli ise yüksek işleme ve kesim kapasitesiyle 2 adet Dört Köşe Kaynak ve CNC Hattını beslemesiyle büyük bir ilgi görüp fuarda FIRATPEN’nin en önemli üretici bayilerinden olan ÖZCANPEN ile 3 farklı lokasyondaki fabrikası için anlaşma yapmamızı sağladı. Ayrıca Türkiye’nin farklı bölgelerinden ve yurt dışından da bu makine için sipariş almış bulunmaktayız. Ayrıca diğer yeni modelimiz olan Tek Dört Köşe Kaynak ve CNC Makinesini besleyecek SMC 310 da müşterilerimizden yoğun bir şekilde rağbet görmektedir.

Bunun yanında çok yüksek hıza sahip olan ve performansından çok memnun olduğumuz Dört Köşe Kaynak ve CNC Hatlarımız ile Kapı – Pencere İmalatı Parkurunu tamamlayan tüm makinelerimizi fuarda değerli müşterilerimizin beğenisine sunmuş bulunmaktayız.

Fuarın sektörün gelişimi açısından sağlamış olduğu katkılar nelerdir?

Fuarların, sektörün büyümesi ve sektördeki kişilerin vizyonlarının artması açısından oldukça faydalı buluyoruz.

Ayrıca fuarları firmaların rekabeti daha net görüp, kendilerini geliştirmek için itici güce sahip oldukları organizasyonlar olarak görmekteyiz.

Sektörümüzde şuan dünya çapında önemli bir marka haline gelen firmaların başarısının arkasında fuar organizasyonlarının önemli bir rolü olduğunu düşünmekteyiz.

Son olarak neler söylemek istersiniz? 

Öncelikle büyük bir emek harcayarak fuara katılıp ürünlerini sergileyen tüm katılımcıların fuar sonrasının da kendileri için hayırlı ve güzel geçmesini dilerim.

Ayrıca bu fuarımızda da bizleri yalnız bırakmayarak, bizlere destek olarak standımızın inanılmaz bir şekilde yoğun olmasını sağlayan tüm değerli müşterilerimize teşekkürlerimizi sunarız.


Windowmarket Nisan 2016

İndirmek için Resme Tıklayınız (PDF)