Windowmarket Şubat 2015


Schtec Kurucu Ortağı Ertuğrul ÇAMAĞAÇ ile gerçekleştirdiğimiz “Fuar Beklentileri Hakkındaki “konulu röportajımızda sorularımızı yanıtladı.

İstanbul Pencere 2015 fuarından beklentileriniz ve fuar ile ilgili hedefleriniz nelerdir?

İstanbul Pencere Fuarı bizim için ayrı bir önem taşımaktadır. Her ne kadar profesyonel çalışma hayatımızda neredeyse 15 fuarı geride bıraksak da, Schtec olarak 2. Kez İstanbul Pencere Fuarında yer alacağız.

Geçtiğimiz sene, sektörün ürünlerimizi görmesi ve yeni markamızı tanıması açısından bizim için çok faydalı bir fuar olmuştu. Bütün bir yıl bu gösterilen ilginin karşılığını fazlasıyla almış bulunduk.

Bu sene de değerli müşterilerimizi 7. Hall 405 nolu standımızda ağırlayarak hem teşekkürlerimizi sunmayı hem de yeni ve mevcut ürünlerimizi kendilerine tanıtmayı ayrıca özellikle yurtdışındaki potansiyelimizi arttırmayı hedeflemekteyiz.

Fuarın geçmişten günümüze gelişimini ve sektöre etkilerini nasıl değerlendirmektesiniz?

Fuarların gelişimini; sektörün büyümesine ve sektördeki kişilerin vizyonlarının artmasına sağladığı olanaklardan dolayı oldukça faydalı bulmaktayız.

Firmaların rekabeti daha net görüp kendilerini geliştirmek için önemli bir itici güç olduğunu düşünmekteyim. Sektörümüzde şuan pek çok önemli marka dünya çapında önemli ilişkiler kurabildilerse, bunda fuarların önemli bir rolü olduğunu söyleyebilirim.

İstanbul Pencere 2015 Fuarı’nda hangi ürünlerinizi sergileyeceksiniz?

Bu sene İstanbul Pencere Fuarı’nda, Profesyonel Kapı - Pencere İmalatı yapan bir firmanın ihtiyacı olduğu tüm makineleri fuarımızda sergilemiş olacağız.

Özellikle çok iddialı olduğumuz yüksek teknolojisi ve kalitesiyle kullanan tüm müşterilerimizin inanılmaz memnun kaldığı Schtec markasının da az zamanda bu kadar hızlı bir çıkış yapmasını sağlayan İşlem Merkezimiz ve yine aynı şekilde çok yüksek hıza sahip olan ve performansından çok memnun olduğumuz Dört Köşe Kaynak ve CNC Hatlarımız ile Kapı – Pencere İmalatını parkurunu tamamlayan tüm makinelerimizi fuarda değerli müşterilerimize sunmuş olacağız.

Bu yıl ziyaretçilerin hangi ülkelerden katılım göstermelerini bekliyorsunuz?

Bu yıl özellikle Doğu Avrupa’dan, her ne kadar ekonomik olarak sıkıntılı günler geçirseler de Rusya’dan, fuarlara her zaman büyük rağbet göstermiş olan İran’dan ziyaretçiler beklemekteyiz. Ayrıca Arap Baharı’nın etkisinden yavaş yavaş kurtulan Kuzey Afrika ülkelerinden ciddi bir katılımcı grubu olacağını tahmin ediyor, yine aynı şekilde uzun yıllardan beri çözüm ortağı olduğumuz Arap ülkelerinden yoğun bir katılım bekliyoruz.

Bildiğiniz gibi İstanbul Pencere Fuarı, sektöründe Almanya Nürnberg Fuarı’ndan sonra dünyanın katılımı en yüksek 2. Fuarı olması nedeniyle dünyanın pek çok yerinden değerli dostlarımızı ve müşterilerimizi fuarımıza beklemekteyiz.

Son olarak neler söylemek istersiniz?

Öncelikle büyük bir emek harcayarak fuara katılıp ürünlerini sergileyecek olan tüm katılımcıların hayırlı ve güzel bir fuar geçirmelerini temenni ederim. Ayrıca büyük bir kitleye hitap eden derginiz aracılığı ile Schtec için çok önem arz eden bir gelişmeyi sizlerle paylaşmak isterim, İtalya’nın en önemli Alüminyum ve PVC Kapı - Pencere İşleme Makineleri üreten firmalarından FOM Group ile PVC İşleme Makineleri ile ilgili çözüm ortağı olma konusunda anlaşmaya varmış bulunmaktayız. Bu anlaşmanın her iki firmaya ve bu iki önemli firmanın meydana getirdiği sinerji ile üreteceği teknoloji ve yeniliklerden faydalanacak olan tüm müşterilerimize şimdiden hayırlı olmasını dilerim.

Bizim için önemli bir diğer gelişme ise uzun yıllardır dostluğumuzu sürdürdüğümüz Eskişehir’in en önemli PVC Kapı - Pencere üreticilerinden olan Yıldız PVC’nin Ankara da kurmuş olduğu fabrikasında Full Otomasyon komple A – Z ‘ye çözüm için Schtec’i tercih edip, Schtec ailesine katılmış olmasıdır. Kendilerine, yeni fabrikalarının ve makinelerinin hayırlı olmasını dileriz. Yine aynı şekilde uzun yıllara dayanan dostluğumuzu çözüm ortaklığına taşıdığımız Antalya’nın ve bölgenin en önemli PVC Kapı Pencere üreticilerinden Bergün Proje Antalya Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikasının kapasitesini Schtec’den yapmış olduğu Entegre Otomasyon Hattı ile 2,5 katına çıkarmıştır.

Kendilerine bizleri tercih ettiği için teşekkürlerimizi sunar, makinelerinin hayırlı olmasını dileriz.


Windowmarket Şubat 2015

İndirmek için Resme Tıklayınız (PDF)