Windowmarket Ocak 2015


Schtec Firma Ortağı Ertuğrul ÇAMAĞAÇ ile gerçekleştirdiğimiz “Yılsonu Değerlendirmesi” konulu röportajımızda sorularımızı şöyle yanıtladı:

2014 yılını genel olarak sektörümüz ve şirketiniz açısından nasıl değerlendiriyorsunuz? Yılbaşında belirlemiş olduğunuz hedeflerinizin ne kadarına ulaşabildiniz?

2014 yılı bizim için çok önemli ve unutamayacağımız bir yıl oldu, firmamızı Ağustos 2013 tarihinde kurduktan sonra Ocak 2014 yılı itibari ile seri üretime ve satışlarımıza başlamış olduk.

Yurtiçi ve yurtdışındaki değerli müşterilerimizin göstermiş olduğu büyük ilgi ve destek ile çok kısa zamanda Schtec markasını tüm Türkiye’de ve yurtdışında duyurma şansı yakaladık. Şuan geldiğimiz noktada Türkiye’nin önemli kapı – pencere üreticilerinde ve 15 farklı ülkede Schtec Makineleri müşterilerimize hizmet vermektedir. Özellikle bizim yola çıkışımızdaki önemli bir nokta olan hatta logomuzda da bulunan yüksek teknolojiye (ht) sahip, ekibimizin tüm bilgisini ve tecrübesini aktarmış olduğu lokomotif makinelerimizden Profil İşleme Merkezinden bu yıl itibari ile 18 adet satmış olmamızın vermiş olduğu gururu ve mutluğu yaşıyoruz.

Bu noktada sektörde desteğini bizlerden esirgemeyen değerli müşterilerimize ve çok önemli Profil firmalarının başında bulunan yeri geldiğinde bizlere ağabeylik yapan ve bizleri Türkiye’nin en çok Profil İşleme ve Kesim Merkezi satan 2. Firma olmamızda desteklerini esirgemeyen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Hedefler noktasında ise bu yıl 2013 sonunda koymuş olduğumuz hedeflerin çok üzerinde bir satış rakamı gerçekleştirdik bu sebepten dolayı da 2014 yılı sonunda mevcut alanımızın 3,5 – 4 katı büyüklüğünde ekstra bir yer yatırımız, dolayısıyla personel yatırımımız oldu bu şekilde artan kapasitemizle beraber 2015 yılında

"Schtec Makine olarak tüm müşterilerimize bu güven ve desteklerinden ötürü teşekkürlerimizi sunar; mutlu, sağlıklı ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ederiz "

çok daha fazla müşterimize cevap verip yurtdışında pek çok ülkede de schtec markasını müşterilerimizle buluşturmuş olacağız.

2015 yılında firmanızın ve piyasaların geleceği hakkında neler öngörüyorsunuz? 2015 yılı için belirlemiş olduğunuz hedefler nelerdir?

2015 yılı bizim için ayrı bir önem taşımakta, 2014 yılında makinelerin teknik çizimlerinin yapılması, Elektrik – Elektronik ve Software Programlarının yazılması, marka oluşturup , pazarlama faaliyetlerin gerçekleştirilmesi gibi çok ciddi bir efor sarf ettikten sonra sistemimizin oturması ile birlikte tamamen seri imalata girmiş olmamızın getirdiği avantajlar ile 2015 yılında çok daha fazla müşterimize hizmet vermeyi hedeflemekteyiz.

Yeni Pazar arayışları ile şekillenen hangi fuar organizasyonlarında yer almayı düşünüyorsunuz? 2015 yılı tanıtım çalışmalarınız ne doğrultuda devam edecek?

Bu yıl geçen senede olduğu gibi Tüyap Kapı Pencere Fuarında olacağız, ayrıca sizler aracılığınızla tüm değerli müşterilerimizi bu fuara davet ederiz, 220 m2 ile yer alacağımız bu fuarda müşterilerimiz tüm ürünlerimizi çalışırken görme şansı yakalamış olacaklar.

Ayrıca her ne kadar şuan ekonomik sıkıntı içerisinde olmasına rağmen bizim orta ve uzun vadede çok umutlu olduğumuz Rusya fuarında değerli müşterilerimizle buluşma şansımız olacak.

2015 yılı pazarlama ve tanıtıma önem göstereceğimiz bir yıl olacak bu sebepten dolayı çok aktif bir internet sitemiz olacak, müşterilerimiz her türlü güncel bilgiye sitemizden ulaşabilecekler. Ayrıca sosyal medyadan da aktif bir şekilde yararlanacağız ve sektörümüzde pek çok kişinin yakından takip ettiği derginize vermiş olduğumuz röportajlar ile müşterilerimiz bizler hakkında tüm gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip etmelerine olanak sağlayacağız.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Son olarak sizin aracılığınızla tüm değerli müşterilerimiz gibi Afyon ve bölgenin en önemli Kapı–Pencere üreticilerinden Özgür Yapı’nın kalite, ileri teknoloji ve çok iyi satış sonrası hizmet sağlayıcısı olmamızdan dolayı bizleri tercih etmeleri, bizlere olan güven ve inançları ile Schtec güvencesi ile yola devam etmeleri bizlere ayrıca bir gurur kaynağı olmuştur.

Schtec Makine olarak tüm müşterilerimize bu güven ve desteklerinden ötürü teşekkürlerimizi sunar; mutlu, sağlıklı ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ederiz


Windowmarket Ocak 2015

İndirmek için Resme Tıklayınız (PDF)